French Open

Antukový tenisový turnaj v Paříži se koná každoročně na přelomu května a června.

Specifikou areálu Roland Garros je to, že nepoužívá obvyklého tradičního označení kurtů, tedy např. centrální krut (nebo kurt č. 1) a pak kurty 2 až 16, ale hlavní kurty nesou názvy slavných francouzských tenisových osobností. Je tedy vhodné se správně orientovat v označení jednotlivých kurtů.

Roland Garros – plánek kurtů

Philippe Chatrier : Je hlavní (centrální) kurt. Zde se odehrávají nejprestižnější zápasy (z pohledu francouzského diváka) a samozřejmě také veškerá finále.

Suzanne Lenglen: Je v pořadí druhý kurt areálu Roland Garros. Je zde možné shlédnout paralelně hrané čtvrtfinálové zápasy.

Simonne Mathieu: Je v pořadí třetím hlavním kurtem na kterém jsou číslovaná místa a je tedy třeba pro vstup mít samostatnou vstupenku. ještě do nedávna byl označován jako kurt číslo, což tedy bylo pro nezasvěceného fanouška rozhodně matoucí.

Vnější kurty: I když je vstup na tyto kurty volný, i tak jsou počty diváků limitovány. platí pravidlo, že se vstupenkou na některý z hlavních kurtů (viz. výše), můžete navštívit i libovolný vnější kurt.

Letecké zájezdy na zápasy French Open nabízí každoročně cestovní kancelář SLAN tour.

Tenis s CK SLAN tour

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.